Державні прапори України

«Державні прапори», знайдено 26 пропозицій

Завантажити ще
  • 1
  • 1

Державні прапори України: значення кольорів

Одним з найважливіших офіційних символів держави безсумнівно є прапор. У кожної країни він відрізняється забарвленням, емблемою та значенням. Історія виникнення прапорів починається у далекому минулому. Сьогодні український стяг, на основі якого були створені державні прапори міністерств України, означає не тільки приналежність до певного краю, але й позначення ставлення народу до своєї Батьківщини.

У 1918 році в Україні вперше з’явилося 2 прапори (жовто-синій та синьо-жовтий). Скоропадським було узаконено перевернуте синьо-жовте полотно на знак проведення революції та скидання Центральної Ради. Тож сьогодні всі державні прапори служб України мають саме таке забарвлення. Але чи дійсно це правильний вибір?

Золотий чи жовтий колір символізує:

  • Бога – батька всього людства;
  • Творця;
  • Духовність та моральність.

Синій – це земні символи та свобода самостійно обирати свій шлях, якою Бог наділив людей за умови відсутності зловживання нею.

Державні прапори: тлумачення кольорів

Деякі люди вважають поширене сьогодні тлумачення про блакитне небо та золоті поля України символом торжества зла. Наприклад, прихильники практики фен-шуй трактують розміщення синьої смужки (волі) над жовтою (мудрістю), що представляє собою сьогоднішнє зображення державних прапорів, як «Закон занепаду» або прогресуючу деградацію.

Сакральна точка зору позначає жовтий, як символ активності, творчості, сонця та вогню, божественний початок та духовність, а синій, як консервативний, пасивний колір, не потребуючий одухотворення. Тому розташування жовтого кольору під синім, що демонструє більшість фото державних прапорів, свідчить про визнання панування матеріального над божественним, а пасивного початку над активним.

Звертаючись до геральдики, можна побачити, що жовте забарвлення має інше тлумачення – це колір вогню, золота та сонця. За таким визначенням він не може розташовуватися знизу. За тими же геральдичними правилами, прапор утворюється на основі гербу, який виник раніше за сам прапор. Тому забарвлення верхньої смуги на полотні має відповідати кольору самого знаку, а нижньої – кольору поля під гербом.

Яке тлумачення правильне, ви можете обрати самі, та купити державні прапори на нашому сайті будь-якого забарвлення та з різними зображеннями.